E-poe tegemine

E-poe loomine on väljakutseid pakkuv, kuid huvitav protseduur. Selleks, et uus e-pood oleks kasumlik, peab e-poel olema külastajaid ja maksvaid kliente. Räägime oma kogemuste põhjal kõige olulisemat e-poe loomise kohta.

Idee uue e-poe loomiseks

Kas unistate saada Interneti-jaemüüjaks? Kas teil on idee uue e-poe jaoks? Või soovite laiendada oma tavapoe tegevust veebis?

Kui e-poe tegemine on veel algusjärgus, on kõige olulisem alustada taustauuringuga ja uurida, kuidas olukord lähemalt vaadates välja näeb. Hästi planeeritud e-poe tegemisel väldid halvimaid üllatusi.

Eduka ja produktiivse e-poe loomine pole nii lihtne, kui võib ette kujutada. Tänapäeval on Internetis suur konkurents, nii et konkurentidest eristuv ning nähtavuse saavutamine ja maksvate klientide hankimine on sageli pikaajaline ja väljakutseid pakkuv töö. E-poe asutamine ei lõppe e-poe käivitamisega, vaid enamasti alles algab sellega.

Uus äriidee, mis on seotud veebiostudega?

Kui soovite müüa oma e-poes midagi, mille järele on pidevalt nõudlus, siis tõenäoliselt on sarnaseid e-poode juba olemas ja konkurents on kõva. Mõnikord tuleb ette uusi äriideid, mis põhinevad e-kaubandusel. Sel juhul puudub otsene konkurents, kuid ees ootavad muud väljakutsed.

Esimene küsimus on, kas Sinu uus e-kaubanduse idee töötab ka praktikas? Miks pole seda juba leiutatud? Kas selle järele on nõudlust? Kas Sinu sihtklient on nõus muutuma vanaviisilt uuele? Kas see toob kliendi arvates reaalset kasu?

E-poe uuest äriideest saab kõige paremini aru, kui proovida ja katsetada.

Päevatööst e-poe omanikuks?

Unistad oma e-poest, mille käivitamisel saate oma päevatöö lõpparve teha? Enamik e-poode on juba välja mõeldud ja alustatud, kuid eduvõimalusi on alati. E-poe kasumlikuks muutmiseks on vaja maksvaid kliente ning nende soetamine võtab sageli ressursse.

Kui Sinu tulevases e-poe valdkonnas on juba praegu tihe konkurents, siis tasub mõelda, kuidas leiad oma e-poele potentsiaalseid kliente ning millistel alustel nad Sinu e-poest ostu valivad. Sinu e-pood peab e-poes müügi tekitamiseks mõnelgi olulisel moel Sinu klientide jaoks konkurentidest silma paistma. Lisaks peavad potentsiaalsed kliendid selle koha üles leidma.

Esimese asjana peaksite oma ideest teistele rääkima, isegi väljaspool sõpru ja perekonda, et saada oma plaanist realistlik ülevaade.

E-pood tavapoe kõrval?

Tavapood töötab ja mõtlete e-poe avamisele? Tore, Sul on tooted juba valmis ja ilmselt on ka nõudlus nende järele. Järgmisena peaksid välja selgitama, milline konkurents on Sinu toodetel Internetis, kuidas konkurentidest eristuda ja kust leida oma veebipoele ostvaid kliente.

Esialgse küsitluse abil saame parema arusaama, kuidas veebipood kasumlikuks muuta ning kui suure investeeringu selle käivitamiseks vaja läheks.

E-poe tooted

E-poe jaoks on alati vaja tooteid, olgu need füüsilised tooted, veebis müüdavad teenused või digitaalsed, st allalaetavad tooted. Olenevalt toodetest tuleb esimese asjana leida e-poele sobiv platvorm, mis võimaldab tooteid vastavalt vajadusele müüa.

Füüsiliste toodetega e-pood

Enamasti on e-poe tooted füüsilised tooted, mis nõuavad ladustamist ja kliendile kohaletoimetamist. Esimene asi, mida teha, on planeerida, kes tooteid ladustab, pakib ja tarnib. Sellest lähtuvalt võib veebipood vajada tarneaja ja saatekulu mooduleid.

E-poe toodete arv, müügipind ja tarnekulude hinnakujundus on e-poe platvormi valikut mõjutavad tegurid, millega tuleks arvestada juba planeerimise faasis.

Teenuste müük e-poes

Tänapäeval on e-poes võimalik järjest rohkem teenuseid osta. E-pood on selle ärimudeli jaoks lihtsalt rakendatav lahendus, kuna paigaldame omaltpoolt ka maksemooduleid ja pangalinke.

Üldjuhul on teenuse ostmisega seotud aeg, st millal ostetud teenust rakendatakse. See kohtumiste broneerimise funktsioon ei ole üldjuhul e-kaubanduse platvormide standardfunktsioon, mistõttu tuleb arvestada selle aja broneerimissüsteemi rakendamisega veebipoes.

Näiteks meie kasutatavale WooCommerce veebipoe platvormile on saadaval valmis lisandmoodulid, mille abil saab toodetele lisada kohtumiste kalendri.

Allalaaditavate toodete e-pood

Tänapäeval on erinevaid digitooteid, mida saab e-poes müüa. Näiteks võib tuua korteri müügiga seotud korruseplaanide e-poe või digifotode pildipanga. E-poodides on allalaaditavate toodete osas rohkem uusi võimalusi ja väiksem konkurents.

Allalaaditavate e-poe planeerimisel on oluline arvestada veebipoe platvormi võimega käsitleda allalaaditavaid tooteid. Meie kasutatav WooCommerce on hea näide platvormist, millel on standardina allalaaditavate toodete müüki võimaldav funktsioon.

E-poe juurutamine

Kui taustatöö tehtud ja plaan selge, on aeg liikuda e-poe teostusfaasi. Veebipoe juurutamine sujub kõige paremini siis, kui esialgne kaardistus ja plaan on hästi tehtud ning asjakohaste asjadega on algusest peale arvestatud. See aitab valida e-kaubanduse platvormi, et jõuda tehniliselt toimiva lahenduseni ja jääda eelarve piiresse.

E-poe platvormi valimine

E-poe platvormidel on valikut küllaga ning laias laastus võib platvormid jagada kahte rühma. Osa e-poe lahendusi põhinevad teenindusmudelil, teine ​​osa aga eraldi soetatud platvormil. Mõlemal on omad plussid ja miinused, millest lähtuvalt valitakse vastavalt kasutusotstarbele sobivaim lahendus.

Teenusmudeli e-kaubanduse platvormid

Kõige lihtsam ja hõlpsamini hooldatav e-kaubanduse platvorm on see, mille eest maksate kuutasu. Sel juhul tegeleb kõige muuga tavaliselt teenusepakkuja. E-poe põhi ja välimus realiseeritakse kas valmismudelitest või võtab teenusepakkuja selle teostamise eest eraldi tasu.

Üldjuhul on kuumakseplatvormide eelis lihtsus, seega ei kaasne veebipoe loomisega segaseid tehnilisi probleeme. Lisaks on paigalduskulud tavaliselt väiksemad.

Nendel lahendustel on nõrkusena kasutatava platvormi poolt määratud piirangud, mille puhul võib unistuseks jääda veebipoe laienemine või erilisemad lahendused. Lisaks olete seotud konkreetse teenusepakkujaga ning teie veebipoe olemasolu põhineb teenuse jätkamisel.

E-pood avatud lähtekoodiga platvormil

Teine võimalus on soetada e-pood, mis on realiseeritud valmis avatud lähtekoodiga tarkvaraga. Avatud lähtekoodiga tähendab, et platvormi saab tasuta alla laadida, kasutada ja värskendada. Lisaks saab platvormi ehitada ja kohandada vabalt vastavalt vajadusele, tehniliste piiranguteta.

Sellise tarkvara kasutamine veebipõhise ostuplatvormina erineb selle poolest, et juurutamise faasis on tavaliselt rohkem tööd ja kulusid. Lisaks tuleb platvormi hooldada, s.t selle kasutamiseks on vaja veebimajutajat ning hoolitseda tarkvarauuenduste eest. Veebimajutus tähendab serveriruumi, mis hoiab veebipoodi Internetiga ühenduses.

Kõige sagedamini kasutatav avatud lähtekoodiga e-kaubanduse platvorm on WordPressi WooCommerce, mida ka kasutame. Näiteks Magento on alternatiiv, mis sobib rohkem suurtematele e-kaubanduse lahendustele.

E-poe tehnilised nõuded

E-poe platvormi valikul on eelkõige olulised tehnilised nõuded ja võimalik vajadus e-poe baasi laiendamiseks. Valmislahendused on tavaliselt tehniliste omaduste poolest “jäigemad” ja neid ei saa väljastpoolt sisseehitatud funktsioonidest kaugemale arendada.

Oluline on mõista rajatava e-poe tehnilisi nõudeid, mis ilmnevad hoolikalt läbimõeldud planeerimisfaasis.

Kuhu kliendid e-poodi tulevad?

Kui e-pood on planeeritud ja loodud, on aeg e-pood avaldada ja reaalsusele silmitsi seista. Järgmiseks on vaja e-poe tellimusi ehk maksvaid kliente.

Uue e-poe külastajate hankimiseks on kõige sagedamini vaja turunduse ja reklaamiga seotud meetmeid. E-poe asutamine jätkub tavaliselt turunduse ja e-poe edasiarendamisega.

E-poe turundus ja liikluse hankimine

Enne kui võid unistada e-poe müügist, pead uude e-poodi meelitama külastajaid. Esimese sammuna on soovitatav siduda veebipoega külastajaanalüütika ehk külastajate jälgimine. Analüütika abil saame aimu külastajate arvust, nende liikumisest e-poes ning näha, kuidas nad sinna sattusid.

Kõige tavalisemad viisid e-poe liikluse saamiseks on otsingumootorite optimeerimine, otsingumootorites reklaamimine ning sotsiaalmeedias reklaami ja turunduse tegemine. Parim turundusmeetod leitakse tavaliselt kaardistamise ja katsetamise teel.

E-poe külastajad otsingumootoritest

Otsingumootorid on endiselt üks suurimaid liikluse tekitajaid Internetis. Kõige sagedamini otsitakse otsingumootorist teadlikku vajadust mingi asja järele. Seega on otsingumootorid Sinu veebipoe ühed suuremad külastajate toojad, kui otsingumootori nähtavus on korrektselt loodud.

Interneti-ostlemise otsingumootori optimeerimine on üks tõhus viis ostvate klientide e-poodi meelitamiseks. Otsingumootori nähtavusest ja otsingumootoritele optimeerimisest on hea rääkida juba e-poe planeerimise faasis.

Kogemused e-poe loomisel

Oleme mitmele uuele kaupmehele teinud mitmeid e-poode. Oleme oma kogemusega näinud mitmesuguseid ettevõtteid ja märganud, et e-poe loomine pole iseenesestmõistetav. Teada tõde on see, et uusi e-poode tuleb, aga lähevad ka sellepärast, et poodi ei tule piisavalt ostvaid kliente.

E-poodide asutajaid on oluliselt rohkem kui edukaid müüjaid ning heast ideest iseenesest kahjuks ei piisa.

Kas plaanite e-poodi avada?

E-poe sisseseadmine on tavaliselt kõige parem teha pädeva partneri abiga. Oleme osalenud mitmete e-poodide loomisel ja juurutanud mitmeid e-poode. Võtke meiega ühendust ja mõtleme koos Sinu e-poe plaani läbi.

Miks just meie?

Vali meid, kui soovid, et loodav e-pood hakkaks ka toimima ning Su e-pood hakkab saama ka maksvaid kliente.

Meie e-poe teenused sisaldavad järgmisi tegevusi:

 • E-poe planeering ning keskkonna paigaldus
 • E-poe tehnilise ning kujundusliku poole loomine
 • E-poodi toodete lisamine ja Sinult saadud esmaste tekstide sisestamine
 • E-poodi toote piltide lisamine neid eelnevalt optimeerides
 • E-poe pangalinkide paigaldus ning seadistus
 • E-poe tarnemoodulite paigaldus ja seadistus
 • Kogu e-poe loomise protsessi käigus ettepanekute tegemine, et e-pood saaks optimeerituna üles ning toimima
 • Põrgatame omapoolseid ideid ja mõtteid, kuidas võiks veelgi paremini
 • Valmis e-poe livei panek ning otsingumootorites uue e-poe registreering ja indekseerimine
 • Uue e-poe turundustegevuste läbiviimine
 • Soovikorral Sinu, kui kasutaja, juhendamine, kuidas saad ise edaspidi tooteid üles panna ja tekste lisada
 • Tugi, igakülgne nõustamine ka peale livei minekut, külastatavuste ja müügi jälgimine ning e-poe tehnilise poole eest hoolitsus.

Võta meiega ühendust ja teeme Sinu soovid teoks!