Google’i optimeerimine
Google on Eestis ülekaalukalt enimkasutatav otsingumootor, mistõttu on hädavajalik leida Google’i otsingutulemuste jaoks otsingumootori optimeerimine. Google optimeerimise eesmärk on parandada veebilehe nähtavust Google’i loomulikes otsingutulemustes ning tuua kodulehele kvaliteetsemat liiklust. Õige rakendamise korral on Google’i optimeerimine vähemalt hea investeering.
Mis on Google’i optimeerimine?
Google’i optimeerimine on otsingumootoritele optimeerimine, mis keskendub eelkõige veebilehe leitavusele Google’i loomulikes otsingutulemustes. Teisisõnu toob Google’i optimeerimine potentsiaalseid kliente Google’ist veebisaitidele.
Ehk optimeerimise eeliste tõttu on sobivaid otsingutermineid otsides veebilehed paremini leitavad ning veebileht saab Google’ilt kvaliteetseid külastajaid.
Kuna Google’i optimeerimiseks pole täpset valemit, mõistab igaüks Google’i optimeerimist omal moel. Meie jaoks on Google’i optimeerimine ainult siis, kui veebisaitide paremusjärjestus hakkab tänu optimeerimismeetmetele paranema.
Üle 90% veebisaitidest ei leia Google’ist külastajaid?
SEO tööriista tegija Ahrefs tegi uuringu umbes kahe miljoni juhusliku ja uue individuaalse veebilehe kohta. Vaid tubli 5% neist lehtedest leiti Google’i 10 parima otsingutulemuste hulgast aasta jooksul pärast avaldamist.
Veebisaidi loomine ja avaldamine on lihtne, kuid te ei tohiks jätta Google’i nähtavuse kasutamist juhuse hooleks. Google’i nähtavuse teenimise kõige olulisem lähtepunkt on konkurentidest parem sisu.
Google’i optimeerimine toob uusi kliente
Google’i optimeerimise põhieesmärk on tuua uusi kliente läbi veebilehtede. Kui veebisait on loodud teenindama külastajat ja potentsiaalset klienti, aitab Google nähtavus tuua veebilehele teemakohast teavet otsivad külastajad.
Miks peaksite Google’i optimeerima?
Kui Google’i kasutaja sisestab otsingusõna otsinguväljale otsingusõna või -termini, on Google’i eesmärk pakkuda teabeotsijale võimalikult asjakohast sisu, olenevalt otsingusõna eesmärgist.
Eestlased on aktiivsed Google’i otsingumootori kasutajad. Otsingumootor on väga sageli kasutatav meetod teabe hankimiseks või kaupade ostmiseks. Google’ist infot otsides suunatakse taotleja otsingumootori poolt loetletud otsingutulemuste kaudu oma kohta väärivatele saitidele.
Otsingumootoritele optimeerimine üldiselt on üks oluline ja edu korral tõhus turundustööriist. Kui soovite oma veebisaidil või veebipoes õigeid tulemusi saavutada, ärge unustage Google’i külastajaid.
Kvaliteetsed müügivihjed Google’ilt
Otsingumootorist saabunud külastaja on eriti hea, sest ta on otsingusõnadega märgitud teema suhtes aktiveerunud. Sellelt külastajalt on keskmiselt lihtsam uut klienti saada kui võimalikult atraktiivseks tehtud reklaamiga.
Google’ist tulnud külastaja on väga sobiv sihtklient, sest teda huvitab sama teema, millega teie ettevõte tegeleb.
Kui sihtklient on otsingusõnad Google’isse sisestanud, näitab ta, et on teemast huvitatud. Sel juhul peaks teie ettevõtte veebisait olema Google’i loomulike otsingutulemuste hulgas.
Google’i kaudu saate jõuda oma ettevõtte sihtklientideni
Selleks, et veebilehed tooksid kasu ettevõtte müügile ja turundusele, tuleb need Google’ist leida heade edetabelitega, teie ettevõtte tegevusalale sobivate otsingusõnadega. Kui Google’is on nõudlus Sinu ettevõtte poolt esindatud toodete järele, tasub üle vaadata, kuidas saaks parandada ettevõtte kodulehe Google’i nähtavust.
Võtke meiega ühendust ja anname hinnangu veebilehe Google’i nähtavuse staatusele ja potentsiaalile.
Google’i optimeerimisega alustamine
Kui soovite parandada Google’i nähtavust loomulike otsingutulemuste osas, on esimene samm teada saada, kuidas sait Google’is leitakse, milline on konkurents ja kui palju potentsiaali sellel on.
Optimeerimise alguses tehakse põhjalik audit, et teada, kust on kõige parem alustada ja kuhu tasub Google optimeerimisse investeerida. Hästi planeeritud on pooleldi tehtud, seega tasub üksteise tundmaõppimisse investeerida.
Google’i nähtavuse parandamiseks tehakse kindlaks optimeeritava saidi lähteolukord, tutvutakse saadaolevate otsingusõnadega ning nähakse Google’is nende otsingusõnade konkurentsiolukorda.
Kodulehe algolukorra väljaselgitamine
Google’i optimeerimine algab saidi esialgse olukorra vaatamisega. Google’i nähtavuse hetkeolukord määrab peamiselt selle, milliste meetmetega on vaja alustada.
Sisestades veebiaadressi SEO programmi, kuvatakse erinevat tüüpi infot veebilehe Google nähtavuse kohta ja muud kasulikku infot.
Märksõna uurimine
Google’i potentsiaali väljaselgitamine algab otsinguterminite põhjaliku uurimisega. Praktikas tähendab see SEO tööriista avamist ja otsingufunktsioonide kasutamist sobivate Google’is kasutatavate otsinguterminite leidmiseks.
Otsingumootoritele optimeerimise abivahendina kasutatav SEO programm annab teada, mitu Google’i otsingut tehakse igakuiselt mis tahes otsingusõna või -terminiga. Samuti ütleb programm teile, millised saidid on loetletud nende huvitavate otsinguterminitega, ning milline on otsingutermini konkurentsiolukord.
Otsinguterminite kaardistamise tulemustega on teada, et saidi optimeerimis- ja parendustoimingud on suunatud õigesse kohta.
Võistlusolukorraga tutvumine Google’is
Mida rohkem otsinguid märksõnal on, seda suurem on konkurents Google’is. See on üldine rusikareegel. Suurema otsingumahuga märksõnade järjestamine on keerulisem kui madala otsingumahuga märksõnade asetus.
SEO programmiga saate otse näha, millised saidid milliste otsinguterminitega Google’is on loetletud. Selle teabe kaudu saame teada, miks otsingutulemuste esimesed leheküljed on kõige kõrgematel positsioonidel.
Tutvuge Google’i optimeerimisekspertidega
Keegi ei taha oma raha Google’i optimeerimisele raisata. Enne alustamist on soovitatav rääkida mitme potentsiaalse Google’i optimeerijaga. Nii saate pakkumisest parema arusaama ja loodetavasti ka ekspertide asjatundlikkust.
Võtke meiega ühendust ja lepime kokku veebilehe Google optimeerimise teemalise käivituskohtumise ja vaatame, kuidas peaksite alustama.
Google’i paremusjärjestust mõjutavad tegurid
Google ei ole avaldanud oma salajast valemit, mille järgi ta otsingumootori tulemusi järjestab. Siiski teame, et Google teeb igal aastal oma otsingumootoris sadu muudatusi ja tuhandeid teste.
Google’i avaldatud teadaannetest ja kommentaaridest võib aga palju järeldada. Niisamuti saame SEO analüüsi abil näha, milliseid profiiliveebi Google’is teevad ning infot kõrvutades saame üldjoontes järeldada, miks.
Google’il on palju inimesi, kes hindavad veebisaitide kvaliteeti üle kogu maailma. Google on avaldanud huvitava juhendi kvaliteediklassifikatsiooni definitsioonide kohta. See ei ütle teile otseselt, kuidas nende otsingumootor tulemusi määrab, kuid selle 160-leheküljelise juhendi abil saate aimu, kuidas Google soovib, et tema otsingumootor veebisaite mõistaks.
Sisu on Google’i jaoks kõige olulisem tegur
Google on kvaliteetset ja asjakohast sisu loonud juba aastaid. Kvaliteetne sisu on Google’i nähtavuse oluline osa. Veebilehtedele tullakse sisu otsima ja sellest on ka otsingumootorihiiglane aru saanud: otsingumootori ülesanne on pakkuda infootsijale kvaliteetset ja usaldusväärset sisu.
Veebisaidi usaldusväärsus
Veebisaidi usaldusväärsus on Google’i jaoks oluline. Otsingumootori hiiglane soovib olla kindel, et sait on usaldust väärt ja soovib seda otsingutulemustes esitleda, eriti nimekirja tipus.
Veebilehe usaldusväärsusega on seotud mitu tegurit, kuid kõige olulisemad on veebiaadressi vanus ja välislingid teistelt usaldusväärsetelt saitidelt.
Tehniline optimeerimine
Kui sisu ja muud põhiasjad on korras, on oluline ka see, et sait oleks otsingumootorile loetav ja arusaadav. Veebisait on tehtud ühtseks, hõlpsasti kasutatavaks ja toimivaks tervikuks.
Olulised struktuursed ja tehnilised valdkonnad, mis optimeerimist mõjutavad, on näiteks saidi laadimiskiirus, eriti mobiilis, lehe struktuur ja navigeerimine, aadressi struktuur, piltide nimetamine, mis aitab ka Google’i pildiotsingul, metatekstide kirjutamine ja palju muud.
Tutvuge Google’i optimeerimisekspertidega
Keegi ei taha oma raha Google’i optimeerimisele raisata. Enne alustamist on soovitatav rääkida mitme potentsiaalse Google’i optimeerijaga. Nii saate pakkumisest parema arusaama ja loodetavasti ka ekspertide asjatundlikkust.
Võtke meiega ühendust ja lepime kokku veebilehe Google optimeerimise teemalise käivituskohtumise ja vaatame, kuidas peaksite alustama.
Google’i optimeerimise sisu kõigepealt
Kui lõpetate Google’i optimeerimise, peaks sisu olema uuringutes ja võetavates meetmetes esimene ja kõige olulisem. Google on aastaid kommenteerinud, et sisu on veebisaidil kõige olulisem, mis peab olema korras. Ilma kvaliteetse ja kasuliku sisuta pole Google’i nähtavust, vähemalt potentsiaali ulatuses.
Kirjutage kvaliteetset sisu
Kõige levinum ja olulisem sisuvorm on veebilehtedel kasutatav tekstisisu, mis määrab eelkõige Google’i asetuse. Isegi kui Google’i optimeerimine on tehtud, tuleks sisu alati kirjutada eelkõige kliendi jaoks. Kui infootsija ei näe sinu sisu otsingu eesmärgil kasulikuna, siis tõenäoliselt ei hinda seda ka Google.
Sisu optimeerimine Google’i jaoks
Asjakohast ja kvaliteetset sisu saab kirjutada paljude erinevate sõnadega. Kuigi sisu on alati kirjutatud Google’i otsijale, tuleb see otsingumootoritele optimeerida. Olulisemad sisu optimeerimise meetmed on lehe nimetamine ja sisu otsingusõnade sagedus. Otsingusõnu ei tohiks teksti sisse toppida, kuid neid ei tohi unustada ka põhitekstis.
Pidev sisu täiustamine ja tootmine
Sisu lisamiseks ja täiustamiseks on alati ruumi, eriti kui Google’is on rohkem otsinguid ja konkurentsi. Pidev sisu laiendamine ja täiustamine aitab tõsta paremusjärjestust Google’i orgaanilistes otsingutulemustes. Blogi on üks enamkasutatav sisuloome vorm, mis muudab sisuturunduse laiendamise mugavaks.
Kuidas teie veebisait Google’is asetseb?
Sisu on kuningas. Selleks, et saada oma sisust Google’is parimat mõju, on paigas märksõnauuring ja funktsionaalne sisuplaan. Võtke meiega ühendust ja me uurime teie saidi sisu vajadust Google’i hea nähtavuse saavutamiseks.
Google’i optimeerimise tulemused
Teised lubavad Google’i optimeerimist koos tulemuse garantiiga, teised ütlevad, et tulemusi ei saa lubada. Kui olulisi ja õigeid asju tehakse sobivates kogustes, järgneb tavaliselt varem või hiljem ka tulemused. Tulemuste realiseerimiseks kulub sageli mitu kuud, seega nõuab Google’i optimeerimine kannatlikkust ja visadust.
Kui autor lubab Google’is garanteeritud tipppositsiooni, küsi sõnadele garantiid. Kui aga optimeerija ei saa midagi lubada, on soovitatav info hankimist jätkata.
Näide: suurendasime veebipoe loomulikku Google’i liiklust kümme korda
Google’i optimeerimise juurutasime veebipoe jaoks juunist septembrini 2020. aastal. Sel ajal, enne optimeerimist, oli saidi Google’i külastajate arv veidi üle 200 külalise kuus ja seda aastaid stabiilselt. Selle optimeerimisprojekti meetmed olid peamiselt seotud sisuga ning uus sisu oli avaldatud septembri jooksul. Nüüd, enam kui aasta hiljem, on külastajate arv tõusnud üle kahe tuhande.
Kuigi pildil olev kühm on SEO programmi hinnang külastajate arvule, selgub, et Google’i optimeerimine õnnestus üsna edukalt.
Kas teie veebipood kuvatakse Google’is?
Veebipood elab otsemüügist, seega saab Google poodi eriti häid külastajaid. Oleme edukalt teinud Google’i optimeerimise mitmetele veebipoodidele.
Google’i optimeerimise hind
Google’i optimeerimise hind on kõikuv ja hinna ja kvaliteedi suhe on erinev, olenevalt teenusepakkujast. Enne hinda liiga lähedalt vahtimist on hea meeles pidada, et hinnata, kui palju on edukas Google’i optimeerimine pikas perspektiivis väärt.
Hind võib tunduda kallis juba seetõttu, et tulemused tulevad alati hilinemisega. Jälgi aga, et Google’i optimeerimine sisaldaks arusaadavaid samme ja optimeerimine tasub end ära.
Esmane küsitlus 0 €
Google’i optimeerimine algab esialgse küsitlusega, mis paljastab mõlema poole tõelised huvid. Esmases küsitluses selgitatakse välja veebilehe potentsiaal Google’is ning määratletakse meetmed edetabeli parandamiseks.
Google optimeerimise stardipakett alates 1250 € + KM
Google’i optimeerimist teeme reeglina projektipõhiselt ehk defineerime võetavad meetmed ja tööde fikseeritud hinna. Pärast töö lõpetamist saate siiski dokumentatsiooni kõigi võetud meetmete kohta.
Kui optimeerimise esimene ring on edukalt läbitud, saame oodata tulemusi ja hakata mõtlema tegemata täiustustele.