Kodulehe tegemine

Ettevõtte koduleht

Ettevõtte koduleht on tõhus veebimüüja, hankides uusi kliente teie ettevõtte teenuseid või tooteid ostma. Ettevõtete veebilehed on sihipäraselt ja plaanipäraselt elluviimisel digitaalse turunduse oluline osa. Allpool kirjeldamegi ära, kuidas ettevõttele kodulehe hankimisel tuleb tähele panna.

Miks hankida ettevõttele kodulehte?

Interneti kasutamine on viimastel aastatel nii oluliselt moderniseerunud, et tänapäeval hangitakse kogu info internetist. Igasuguste ostude sooritamisel otsitakse teavet ning võrreldakse teenuseid ja teenusepakkujaid erinevate kodulehtede kaudu.

Veebisaidid on muutunud oluliseks vahendiks ettevõtte veebipõhiseks turundamiseks. Need loovad olulise osa ettevõtte kuvandist ja kliendikogemusest ning parimal juhul omandavad ettevõttele uusi kliente.

Kodulehed on ettevõtte jaoks oluline turunduskanal

Veebilehtede roll ettevõtte turundustööriistana on aasta-aastalt kasvanud ning nende pakutav potentsiaal on paranenud. Koduleht on ettevõtte esmane digitaalse turunduse platvorm, mille abil saab saavutada suuremat nähtavust ja müüki.

Hetkel on ettevõtte koduleht sobivate otsingusõnadega leitav Google otsingutulemustes headest kohtadest, tuues kodulehele pidevalt uusi teemast huvitatud külastajaid. Kui Google’i nähtavus toob pidevalt juurde uusi külastajaid, on kodulehe ülesandeks küpsetada need külastajad maksvateks klientideks.

Võimalusi ja potentsiaali konkurentide maha raputamiseks leiab siis, kui ettevõtte koduleht on juurutatud eesmärgipäraselt ja tulemustesse investeerivalt.

Ettevõtte välimus ja imago kodulehel

Kodulehe kujundus ja üldilme loovad teie sihtkliendi meelest ettevõttest kuvandi. Ettevõtte koduleht peab looma kvaliteetse pildi hoolikalt läbimõeldud sisuga ning korraliku ja viimistletud välimusega.

Valdav enamus ilmselgetest loob ettevõtte kuvandi just oma kodulehtede kaudu. Sel põhjusel ei tasu jätta asju juhuse hooleks, vaid teenindada klienti soetades ettevõttele esindusliku ja hõlpsasti kasutatava kodulehe.

Ettevõtte leitavuse parandamine kodulehel

Selleks, et teie ettevõttel õnnestuks uusi kliente hankida, peab see olema teie sihtkliendile kergesti leitav. Siin tulevadki appi Google’i optimeeritud kodulehed, mida kasutatakse huvitatud ja aktiveeritud sihtklientideni jõudmiseks.

Ettevõtte koduleht peaks leiduma Google’i otsingutulemustes koos sellele sobivate otsingusõnade ja otsingusõnadega. Nähtavuse parandamine on üks oluline põhjus ettevõtte veebilehe hankimiseks.

Kodulehti soetatakse ettevõttele turundusvahendina ja äri arendamiseks. Hetkel on ettevõtte koduleht veebis aktiivne Energiamüüja, mis toob Sinu ettevõttesse täiesti iseenesest uusi kliente.

Oma ettevõtte sihtklientideni saate jõuda kodulehe kaudu

Ettevõtte veebisait on tõhus viis huvitatud sihtklientidega kohtumiseks ja nende veenmiseks kliendiks saama.

Kodulehed peavad olema kõige olulisemate otsingusõnadega hõlpsasti leitavad, eriti Google’is, et tuua saidile teemast huvitatud külastajaid. Lisaks peab koduleht kõnetama Sinu sihtklienti ning looma Sinu ettevõttest või ettevõttest kvaliteetse ja usaldusväärse kuvandi.

Ettevõttele kodulehe hankimisel on kõige olulisem kvaliteetne pakett, mis kõnetab Sinu potentsiaalseid kliente, ning hea Google nähtavus sihtklientideni jõudmiseks.

Veebilehed peaksid olema hea investeering, mitte kuluartikkel

Ettevõttele kodulehte ostes mõtled tavaliselt esimese asjana hinnale. Ainuüksi hinnapõhiselt mõtlemine keskendub ettevõttele odavate veebisaitide hankimisele võimalikult odava hinnaga.

Enne ettevõtte veebisaidile raha kulutamist tuleks peatuda ja mõelda, miks sa oma ettevõttele veebilehe hankid ja mida sa sellega saavutada tahad.

Kui koduleht on soetatud vaid sellepärast, et “oleme olemas”, siis on hinnakonkurents arusaadav. Aga kui firma kodulehelt kasu pole, siis teavad kulusid kõik, kes sinna euro investeerivad. Kui keegi ei leia avalehte ja ta ei räägi teie sihtkliendiga, oleme kodulehe potentsiaalist kaugel.

Parimad tulemused ettevõtte kodulehel saavutatakse siis, kui juurutamisel on selged eesmärgid, mida on otsustatud järgida.

Kust tulevad ettevõtte kodulehe külastajad?

Et veebilehest ettevõttele mingitki kasu oleks, peavad külastajad ühel või teisel moel ettevõtte kodulehe üles leidma. Ettevõtte kodulehe külastajad lubavad neist veidi kasu olla. Kui avalehel aktiivsemat turundust teha, on Google’i optimeerimine sageli esmane viis ettevõtte pakkumisest huvitatud külastajate hankimiseks.

Kui Google’ist ettevõtte kodulehte olulisemate otsingusõnadega ei leia, jääb kasutamata võimalus kohtuda ettevõtte kodulehel aktiivsete ja huvitatud kliendikandidaatidega. Soovitame uurida otsingumootorite potentsiaali, et jõuda ostukavatsustega külastajateni.

Ettevõtte koduleht – mis see maksab?

Ettevõttele veebisaidi hankimisel on üks levinud asi, mille üle küsida, hind. Veebilehtede hinda mõjutab palju asju ning hinnakategooria hakkab enamasti selguma juba täpsema küsitlusega. Ettevõtte kodulehe hinnale mõeldes tuleks eelkõige arvestada sellega, mida selle raha eest saad ja mis lõpptulemusega saavutatakse.

Alustavale ettevõttele võib takistuseks olla suurem investeering kodulehele, kuid alustada saab ka vähemaga. Siiski on hädavajalik alustada õigete asjadega algusest peale kiires tempos, isegi kui veebilehe esimene versioon jääb lõplikust plaanist allapoole. Siiski on oluline soetada ettevõttele võimalikult varakult koduleht ning hakata aktiivselt tegelema ettevõtte turunduse täiustamisega.

Millesse peaksite ettevõtte veebisaidil investeerima?

Veebilehe hinnale mõeldes tuleks esmalt saada hea ettekujutus potentsiaalist, mida kodulehel on võimalik saavutada. Google’i nähtavus on üks valdkond, mis võib olla teie ettevõtte jaoks kuldne investeering.

Otsingumootoritest saab kodulehele rohkem liiklust ja kui koduleht on heas korras, siis ka uusi kliente. Otsingumootori nähtavus on ettevõtte kodulehe puhul üks oluline asi.

Mida kallim on teie kliendi investeering, seda suurem on teie ettevõtte veebisaidi tähtsus. Selle veebisaidi pakutav kliendikogemus peab olema täiuslik: neist peab õhkama kvaliteeti ja kõnetama teie klienti.

Sisu on väärtuslik ning vajalik investeering

Sisu on ettevõtte veebisaidi kõige olulisem osa. Keegi ei külasta teie veebisaiti lõbu pärast, vaid otsib siis abistavat sisu. Sisu on ka oluline osa kodulehtede Google’i nähtavusest.

Hästi planeeritud ja korrektselt teostatud sisu toob teemast huvitatud külastajad otsingumootoritest, andes Sinu ettevõtte kodulehele võimaluse vestelda Sinu huvitatud sihtkliendiga. Kvaliteetne teie klienti teenindav ja otsingumootoritele optimeeritud sisu on hea ja pikaajaline investeering.

Veebilehed on oluline osa ettevõtte turundusest

Kuna tänapäeval leiab kogu info internetist, on ettevõtte kodulehelt saanud kõige olulisem turunduskanal. Koduleht on täielikult kohandatav ja platvorm kuulub ettevõttele, mis tagab kõigile võrdse juurdepääsu. Lisaks saab kodulehekülgi kasutada loomuliku ja teemahuvilise liikluse hankimiseks otsingumootoritest nagu Google.

Meie jaoks on koduleht peamine ja ainus aktiivne turunduskanal. Hankige avaleht ettevõttele, mis tegutseb digiturunduses võimsa müüjana.

Veebilehe kujundus

Hästi planeeritud on poolik – vana reegel kehtib ka ettevõtete kodulehtede puhul. Sa peaksid alustama oma veebisaidi kujundamist oma eesmärkidele mõeldes. Kui eesmärgid hakkavad kujunema, tasub need esmalt veebilehe arendajaga läbi arutada.

Selged eesmärgid toovad ettevõttele veebilehe soetamisel projektile konkreetsed nõuded.

Kodulehe eesmärkide kujundamine

Eesmärgid on esimene asi, mida tuleks planeerimisel arvesse võtta. Kui suhtute oma ettevõttesse tõsiselt, tasub hankida oma ettevõttele veebisait, nagu see nõuab.

Ükskõik, milline on ettevõtte kodulehe eesmärk, on üks asi selge: veebisaidid vajavad nii või teisiti külastajaid.

Kodulehe sisuplaan

Eesmärkidest lähtuvalt tuleks avalehele planeerida ülevaatlik ja kaasahaarav sisu. Sisu on teie veebisaidil kõige olulisem. See on teie ettevõtte suhtlus, võimalus esineda potentsiaalsete klientide silmis veenva ettevõttena. Lisaks on tänapäeval sisu Google’i optimeerimisel kõige olulisem tegur.

Sisu defineerib märksõnad ja terminid, millega ettevõtte koduleht otsingumootoris üles leiab. Otsingumootorid eelistavad sisu, mis aitab infootsijat võimalikult hästi.

Loodud koduleht on ettevõtte välimus

Kodulehe välimus on ettevõtte visuaalse välimuse oluline osa. Kodulehed loovad sageli ettevõttest esmase kuvandi, mistõttu on oluline end eelisena esitleda.

Koduleht peaks olema korralik ja esinduslik, sobides ettevõtte ilmega. Korralik ja esinduslik kujundus muudab veebisaidi hõlpsaks kasutamiseks ja ligipääsetavaks. Ettevõtte sõnum on visuaalselt toetatud ja küljendus on kujundatud kokkuvõtliku sisu toetamiseks.

Individuaalsed ja kvaliteetsed pildid muudavad veebilehe autentsemaks ning toovad ettevõtte kodulehe külastajale sammukese lähemale – teadupärast ütleb pilt rohkem kui tuhat sõna ja seda väga kiiresti. Kvaliteetne visuaalne materjal on seega paigas, sest sobiv pilt peatab külastaja pilgu, ütleb kiiresti, millest jutt, ja meelitab lugema.

Veebisaidi platvormi valik

Esimene samm veebisaidi juurutamisel on platvormi valimine. Tänapäeval saab veebilehti teha mitmel erineval platvormil, kuid kõige olulisem on, et valitud kodulehe platvorm sobiks ettevõttele pikemas perspektiivis kasutamiseks.

Kuutasuga isetegemise veebilehed

Osa lahendusi on kuutasulised teenused, mille puhul saad ise küljenduse teha või lasta selle enda eest professionaalil teha. Sellised veebisaiditeenused on näiteks Wix ja SquareSpace. Kuutasulise teenuse valimisel olete vastavalt kehtivale lepingule seotud võimeka teenusepakkujaga. Maksate lihtsalt kuutasu ja nad hoolitsevad tehnoloogia eest täielikult.

Niinimetatud “oma kodulehed”

Kui kodulehed tehakse avatud lähtekoodiga avaldamissüsteemiga, on need täielikult teie ettevõtte kontrolli all. Teil on vaja ainult veebimajurit ja veebiaadressi, et hoida oma veebisait klientidele Interneti kaudu juurdepääsetavaks.

Ettevõtete veebisaitidel on kõige sagedamini kasutatav avaldamissüsteem WordPress. Tema turuosa veebisaitide (ja ka veebipoodide) platvormina kasutatavate valikute osas on valdav. See areneb pidevalt kogukonna abiga.Kuna oma WordPressi kodulehte hooldad ise, siis tuleb ka tehniliste uuenduste eest “ise” hoolitseda.

Isehooldatud veebisaitide ainus väike puudus on värskenduste eest hoolitsemine. Loomulikult on abi ettevõtetele WordPressi hoolduse näol. On oluline, et veebisait kuuluks täielikult teie ettevõttele ja et platvorm oleks avatud lähtekoodiga süsteem.

Abi veebisaidi kujundamisel?

Kui kujundad oma ettevõttele kodulehte, vajad tõenäoliselt kujundusabi, et lõpptulemust parandada. Kujundame koos klientidega veebilehti ja räägime hea meelega ka teie kodulehe plaanidest.

Veebisaidi loomine

Kui kodulehe kujundus on tehtud ja sisuplaan valmis, algab teostusfaas. Teostus hõlmab kodulehe sisu koostamist, kodulehe ja küljenduse teostamist ning vajaliku funktsionaalsuse juurutamist. Lisaks võetakse juurutamise faasis arvesse ka otsingumootoritele optimeerimist mõjutavaid tegureid, et sait toimiks otsingumootorites võimalikult hästi.

Kodulehe sisu tootmiseks

Kuna sisu on ettevõtte kodulehel kõige olulisem, siis rakendame seda esmalt. Eelkõige koostatakse sisu sihtkliendit silmas pidades. See peaks teemast huvitatud külastajat veenma. Sisu tootmisega seoses arvestatakse ka lehekülgede nimetamist ja pealkirja, lehtede alapealkirju ja sisuhierarhiat.

Kui soovid oma kodulehel head otsingumootori nähtavust, soovitame enne sisutootmise alustamist teha märksõnauuringu.

Veebisaidi kliendikogemus

Kodulehe loodud kliendikogemus sõltub saidi sisust, välimusest ja kasutatavusest. Kodulehed peavad teenindama ettevõtte sihtkliente eeldataval tasemel, pakkudes arusaadavat ja meeldivat kogemust.

Külastajatele üldiselt meeldivad veebisaidid, mille puhul nad ei pea mõtlema, kuidas miski töötab või kust teavet leida. Navigeerimine ja lugemine peab olema lihtne ja sujuv.

Kodulehed peavad töötama ideaalselt kõigis seadmetes ja eriti hästi mobiilis. Kodulehed peavad olema selged ja hõlpsasti kasutatavad. Kodulehed peaksid olema normaalsed selles mõttes, et kõik asjad on oma eeldatavatel kohtadel, nii saidi paigutuse kui ka kasutatavuse poolest. Kunstilisusega tasub olla ettevaatlik, põhitõed peaksid olema kergesti haaratavad ja kasutatavad.

Veebilehtede tehniline teostus

Kodulehed realiseeritakse alati kindla kodulehe platvormi abil. Kõige olulisem on, et kodulehele on valitud sobiv platvorm, samuti pakutaks laienemisvõimalusi tulevikuks.

Meie jaoks on ettevõtete veebisaidid samad, mis WordPressi veebisaidid. Sel juhul on ettevõtte veebileht realiseeritud avatud lähtekoodiga avaldamissüsteemiga, mida peetakse eraldi veebihotellis.

WordPress on vaieldamatult kõige populaarsem veebisaitide platvorm, kuid saadaval on ka muid võimalusi. WordPress pakub oma eeliseid, olles tasuta ja laialt kasutatav.

Disainist veebisaidi juurutamiseni

Kui ettevõtte kodulehe idee hakkab ilmet võtma, on aeg korraldada veebilehe teostus. Rääkige rakendavate kandidaatidega oma plaanidest ning koguge arvamusi ja seisukohti. Kui olete mõne kinnisvaramaakleri kandidaadiga rääkinud, on teil saadaolevast parem ülevaade.

Kodulehe hooldus ja edasiarendus

Kui koduleht on avaldatud, siis sellega töö ei lõpe. Kui koduleht tehakse ettevõttele reaalse eesmärgiga, siis töö algab alles kodulehe avaldamisel. Ettevõtte kodulehte tuleb hoida ja arendada, et Sinu ettevõte ei jääks konkurentide taha. Kodulehed pole kunagi valmis, vaid nõuavad peaaegu pidevat tähelepanu.

Tehniline hooldus

Kui koduleht on tehtud avaldamissüsteemiga (näiteks WordPress), tuleb parema tehnilise funktsionaalsuse ja infoturbe nimel hoolitseda ka kodulehe tarkvarauuenduste eest. Enamasti seda probleemi kuumakselahenduste puhul ei esine, kuid tehnika eest hoolitseb teenusepakkuja.

Sisu uuendused

Kui kodulehe sisu uuendatakse regulaarselt, saavad teie kliendid jooksvat infot ning korralikult toodetud ja uuendatud sisu abil paraneb kodulehe Google’i nähtavus. Veebilehel võib osutuda vajalikuks ka jooksvate probleemide, uute toodete või kampaaniate avaldamine, et kogu asjakohane info oleks kliendile kättesaadav. Ajakohane sisu annab nii Sinu kliendile kui ka otsingumootoritele positiivse signaali Sinu ettevõtte kodulehe kohta.

Külastajate analüüsi jälgimine

Kui otsite ettevõtte kodulehelt tõsiseid tulemusi, on vaja kohapeal toimuvat jälgida. Külastajaanalüütika eesmärk on saada täpsem ülevaade sellest, kui palju külastajaid saiti külastab ja kuidas nad teie ettevõtte kodulehel käituvad.

Otsingumootori optimeerimine

Otsingumootoritele optimeerimise ülesanne on hoolitseda ettevõtte kodulehe otsingumootori nähtavuse ja pingerea eest. Sisu on järjest enam Google’i parim optimeerimine, kuid ettevõtte kodulehe otsingumootori nähtavuse parandamiseks on ka teisi võimalusi. Otsingumootoritele optimeerimine on pidev ja pikaajaline töö, kuid see võib tuua selgeid tulemusi, kui kodulehed on muidu müügis heas korras.

Konversioonide optimeerimine

Otsingumootoritele optimeerimine toob küll liikluse ettevõtte kodulehele, kuid kas liiklus tekitab soovitud lisamüüki? Kas kodulehelt on mingeid kontakte, pakkumissoove või mida iganes soovid? Kui avaleht ei konverteeri, st ei suuna külastajaid soovitud tegevustele, siis on vaja avalehe konversioonide optimeerimist. Optimeerimise ülesanne on toetada kodulehe eesmärkide saavutamist.

Külastajate analüüs annab olulist teavet konversioonide arendamiseks. Analüütikas seatakse “eesmärgid” konversioonide optimeerimiseks, külastaja teatud toimingutele. Nii on eesmärkidel konkreetne lett, millest saab alustada parendamist.